Zkoušky nanečisto pořádané na Praze 5 pro žáky 5. tříd - Gymnázium na Zatlance

Spustili jsme předplatné pro školní rok 2022/2023!

Nabízíme úspěšnou, profesionální a zábavnou přípravu k přijímacím zkouškám. Zkoušky nanečisto jsou vzdělávací projekt, který žáky připraví na jednotné přijímací zkoušky Cermat. Tým Zkoušek nanečisto má za sebou mnohaleté zkušenosti. Můžeme se pochlubit i bohatou publikační činností v oblasti příprav na přijímací zkoušky. Učení s námi Vás bude bavit a bude odrazovým můstkem k přijetí na vysněnou školu. Čím více kol absolvujete, tím se zvýší znalosti, dovednosti i schopnosti a úspěšnost při skládání zkoušek.

Termíny konání:

Zkoušky nanečisto začínají v pátek 30. září 2022 a konají se každý pátek a každou sobotu až do přijímacích zkoušek (jedinou výjimkou je 23. - 24. 12. 2022 a 30. - 31. 12. 2022).

Zkoušky nanečisto v březnu a dubnu:

Ke konci přípravného období (přelom března a dubna) přidáváme nové termíny ve všední dny. Sledujte od března přehled termínů.

Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Pokračovací kurz pro žáky 5. tříd

Anglický jazyk

Kurz je určen žákům 5. třídy, kteří se chtějí zdokonalit v angličtině a využít čas od zkoušek na střední školy až do prázdnin. Výuka navazuje na dlouhodobé kurzy, ale je vhodná i pro všechny nové zájemce.

KUrz RÝsovacích Rozcviček pro žáky 5. tříd

Kurz geometrie

Kurz pomůže každému, kdo si není v geometrii jistý a potěší všechny, kteří rádi rýsují. Pět úrovní provede vším potřebným, od základů až po ty nejzapeklitější úlohy.

Příměstský tábor s výukou angličtiny

Příměstský tábor s výukou angličtiny rodilým mluvčím a českou lektorkou pro starší žáky ve věku 10-12 let a pro mladé studenty ve věku 12-15 let.

Pondělí až pátek, od 9:30 do 15:30.

Příměstský tábor s výukou němčiny

Příměstský tábor s výukou němčiny pro žáky ve věku 10-15 let.

Týden zážitkové němčiny, kde se děti pomocí her a různých projektů ponoří do cizího světa, kde se nemluví česky.

Časový harmonogram:

Pátek
15.00 - 16.30 I. předmět (MA nebo ČJ)
16.30 - 16.40 Přestávka
16.40 - 18.10 II. předmět (MA nebo ČJ)

Sobota 14.00
14.00 - 15.30 I. předmět (MA nebo ČJ)
15.30 - 16.00 Přestávka
16.00 - 17.30 II. předmět (ČJ nebo MA)


Místo konání:

Gymnázium Na Zatlance, Na Zatlance 11, Praha 5

Organizace a způsob výuky:

 • Před přijímacími zkouškami doporučujeme si jednotlivé termíny rezervovat, abychom Vám mohli místo ve výuce garantovat. Na Zkoušky nanečisto můžete zkusit přijít i bez rezervace, ale kapacita míst bez rezervace je omezená.
 • Vstup do budovy v pátek je možný od 14:40 a v sobotu od 13.40. Do té doby, prosíme, vyčkejte na vyzvání před školou.
 • Jednorázovou platbu provádí žáci ve třídách vyučujícím.
 • Předplatné je možno vyzvednout/zakoupit v přízemí budovy.
 • Nepřijímáme platební karty.
 • Přítomnost rodičů či doprovodu žáka není v průběhu Zkoušek nanečisto možná. Prosíme rodiče, aby počkali na své děti venku či v přízemí školy.
 • Žáci k výuce potřebují psací a rýsovací potřeby.

Pro každý termín Zkoušek nanečisto jsme sestavili test s četným zastoupením otevřených úloh doplněných dalšími formami otázek (uzavřené, polouzavřené). Po vypracování testu si ho společně rozebereme, vysvětlíme a spočítáme si všechny úlohy, zodpovíme všechny dotazy žáků. Testy pečlivě opravíme a přidáme slovní hodnocení.

Žáci si domů odnesou zadání a vzorové řešení.

Opravené písemné práce z matematiky a českého jazyka ze Zkoušek nanečisto konaných v pátek obdrží studenti před odchodem domů.

Opravené písemné práce z matematiky a českého jazyka ze Zkoušek nanečisto konaných v sobotu můžete obdržet:

 • jakoukoli další sobotu (žáci přímo při výuce ve třídách nebo od 14:20 při neúčasti žáka)
 • poštou v průběhu pracovního týdne (v tomto případě potřebujete 2 malé obálky se známkami, vypsaným jménem žáka a adresou.)

ZA ORIGINÁL PÍSEMNÉ PRÁCE ODESÍLANÉ POŠTOU NERUČÍME. PÍSEMNÉ PRÁCE NELZE ZASLAT ELEKTRONICKY.

Domácí řežim výuky v případě pandemie:

Pokud by došlo k omezení prezenčních výuk, můžete okamžitě přejít na probíhající domácí online výuku. Online výuka je připravena tak, aby se co nejvíce blížila prezenčním Zkouškám nanečisto. Vytištěné odpovědní archy ručně vyplníte a odesíláte k vyhodnocení jejich fotografie. Lektor projde a zkontroluje celý test a napíše slovní hodnocení stejně jako vždy. Jediný rozdíl je v tom, že hodnocení zapisuje do online systému, do kterého máte přístup. Nebojte si nakoupit předplatné, v případě výpadku prezenčních výuk Vám zbylé kupóny převedeme na online výuku.

Domácí výuku si můžete zkusit i když pandemie není, více informací o Domácích Zkouškách nanečisto pro 5. třídu.

Cena na místě:

Matematika 300,- Kč
Český jazyk 300,- Kč

Žáci platí jednorázový vstup vyučujícímu ve třídě. Platbu lze provést pouze v hotovosti. Na požádání Vám ochotně vystavíme doklad o placení.

Objednat předplatné

Zvýhodněné předplatné:

Zájemcům o pravidelnou účast na ZKOUŠKÁCH NANEČISTO nabízíme možnost zvýhodněného předplatného na 3 kola, 5 kol, 10 kol, 15 kol, 20 kol, 25 kol. Předplatné má formu kartičky s kupony, které studenti odevzdávají při své účasti na Zkouškách nanečisto vyučujícímu.

Předplatné si v současné zdravotně komplikované době pořiďte pokud možno elektronicky a plaťte převodem.

Předplatné je možné zakoupit:

 • v hotovosti na místě (každou sobotu od 13.40 v přízemí školy – není nutné vytvářet objednávku přes internet)
 • převodem na účet (objednávka přes internet, na základě objednávky Vám pošleme údaje k platbě, platbu je nutné uhradit nejpozději dva pracovní dny před plánovanou návštěvou, po přijetí platby si v přízemí školy vyzvednete kartičku s kupony)

Prodej studijních materiálů:

Učebnice a sbírky úloh je možno zakoupit v přízemí budovy každý pátek od 15:00 do 18:00 a každou sobotu od 17:00 do 18:00 během Zkoušek nanečisto. Nákup studijních materiálů je možný i přes náš eshop.

Tabule cti 5. třída

Cíle Zkoušek nanečisto a tabule cti:

Nabízíme zábavnou formu výuky s výraznou vnitřní motivací. Zkoušky nanečisto jsou moderním učením, na které se děti těší. Sami jsme opakovaně nadšeni, jak velké pokroky pravidelně žáci dělají. První písemky jsou seznamovací, takové zahřívací kolo. Postupně se kluci a holky otrkají. Drtivá většina chodí na Zkoušky nanečisto s velkým nadšením. Žáci se naučí přesně a sebevědomě myslet a řešit i náročné úkoly. Zdokonalí své logické schopnosti a verbální projev - písemný i ústní. Zlepší své výsledky ve své základní škole. Získají optimální přípravu ke zkouškám jakéhokoli typu na gymnázia po celé republice.

V každém kole zkoušek bývá třetina nejúspěšnějších žáků v jednotlivých testech zveřejněna na tabuli cti nejpozději během čtvrtka na našich internetových stránkách nebo v nejbližším termínu Zkoušek nanečisto na nástěnce v budově školy během našich příprav.

Zkoušky nanečisto nabízejí žákům a jejich rodičům přípravu, která maximálně rozvíjí studijní dovednosti a schopnosti žáků. Hlavní metodiky výuky jsou založeny na vnitřní a vnější motivaci, v duchu pedagogické zásady: „Za vším hledej motivaci.“

V každém kole zkoušek bývá třetina nejúspěšnějších žáků v jednotlivých testech zveřejněna na tabuli cti nejpozději během čtvrtka na našich internetových stránkách nebo v nejbližším termínu Zkoušek nanečisto na nástěnce v budově školy během našich příprav.

Tabule cti

 • Slouží jako zpětná vazba, porovnání a také odměna.
 • Obsahují jméno žáka (tak jak ho uvedl na vypracovaných testech) a počet bodů z jednotlivých testů.
 • Jsou nedílnou součástí služby Zkoušky nanečisto jako takové.
  Zveřejnění je základní stavební kámen služby, díky kterému je možné žáky motivovat a pomoci jim se zlepšit.
 • Povzbuzují a žáci mohou k výuce a učení vůbec získat lepší vztah.
  Výstup v podobě tabule cti je v zájmu žáků, rodičů i učitelů.
 • Pravidelným účastníkům Zkoušek nanečisto přináší dlouhodobé srovnání a další pokročilejší statistiky dlouhodobých trendů rozvíjení znalostí.

Pokud přesto tuto důležitou součást Zkoušek nanečisto nechcete využívat, můžete si zakoupit naše tištěné materiály a ty si vypracovat doma nebo se můžete přihlásit na naše dlouhodobé kurzy. Nebo nevystupovat pod pravým jménem, ale pod pseudonymem, pod kterým Vaše výsledky na tabuli cti uveřejníme.

Tím, že se uživatelé svobodně přihlásí na Zkoušky nanečisto, tedy na naše testy, do naší soutěže, může se stát, že budou úspěšní, a tím pádem se jejich jméno na předních příčkách tabule cti objeví. Ke zveřejňování výsledků na tabuli cti nesbíráme žádná další data o dítěti a nevyžadujeme tedy souhlas se zveřejněním jména. Právní titul zveřejnění na tabuli cti je plnění smlouvy, a proto není souhlas potřeba.

Máte-li dotaz, neváhejte nás kontaktovat.