ilustrační obrázek k časti webu

Jednotné přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia 2021 CERMAT

18. 5. 20201 - Stále na Vás, své žáky a žákyně, myslíme a stále držíme palce. V tomto týdnu se začnete dozvídat výsledky přijímacího řízení. Doufáme, že nám napíšete, jaké to bylo a jak to dopadlo. Přišla Vám matematika tak těžká, jak se psalo v médiích? Zaskočil Vás test českého jazyka? Jak jste se cítili po psychické stránce? Pište na email [email protected], nebo Facebook Zkoušek nanečisto, nebo do diskuzí u jednotlivých produktů.

Konec příprav Zkoušek nanečisto

Zkoušky nanečisto končí v neděli 2. května 2021. To je poslední příležitost si zkusit, jak to v přijímacích testech chodí.

Veškerý obsah z video Databází, Domácích a Dlouhodobých kurzů pro 5., 7. a 9. třídu bude přístupný do 3. června. Aby se mohli až do konce připravovat i Ti, kteří využijí náhradní termíny.

Připravili jsme pro Vás videa, jak napsat dobře písemku - zvlášť z matematiky a zvlášť z českého jazyka. Kdo je ještě neviděl, koukněte do svých účtů. Nově je najdete na začátku zákaznického účtu pod odkazem "Balíček ke konci příprav".

Myslíme na Vás

Pusťte si naše rozlučkové video. Rádi bychom se rozloučili osobně, ale bohužel to, již podruhé za sebou, nevyjde. Doufáme, že další rok bude již lepší a že se setkáte na nových školách se svými učiteli osobně. My se těšíme, až budeme moci zase učit!

Všem držíme palce!

Mimořádné opatření ke konání jednotných přijímacích zkoušek 2021

Nezapomeňte na to, že pro přijímací zkoušky platí tento rok omezení, která mají minimalizovat šíření onemocnění COVID-19. Ministerstvo zdravotnictví vydalo 6. dubna mimořádné opatření, ve kterém je uvedeno mimo jiné:

 • Přijímací zkoušky se konají prezenční formou.
 • Zúčastnit se mohou jen uchazeči (podporující osoby - asistenti), kteří nemají příznaky onemocnění COVID-19 a zároveň splní jednu z těchto podmínek:
  • Doloží negativní výsledek preventivního testu (antigenního nebo PCR), který není starší než 7 dní. Pro tyto potřeby je potvrzení povinna vystavit škola, ve které je uchazeč žákem - kde uchazeč musí být pravidelně testován.
  • Doloží doklad, že uchazeč prodělal laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula stanovená doba izolace a zároveň neuplynulo více jak 90 dní od prvního pozitivního výsledku testu.
  • Doloží negativní výsledek testu provedeného ve zdravotnickém zařízení - laboratoři (antigenního nebo PCR), který byl proveden v posledních sedmi dnech.
  • Doloží, že je očkován proti onemocnění COVID-19. Dokladem je certifikát potvrzující aplikaci všech potřebných dávek a od poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní.

Tyto informace berte pouze jako informativní. Pro přesné a nejaktuálnější znění je dobré navštívit stránky příslušných ministerstev, případně se zkuste obrátit na konkrétní školu.

Samozřejmostí bude dodržování všech hygienických pravidel, dle aktuální situace.

Desatero ke zkouškám

 1. Přijímacích zkoušek se obává úplně každý. Je to přirozené. Nebojíš se jenom Ty, bojí se i všichni ostatní.
  A kdyby ses nebál(a), nedonutil(a) by ses k maximálnímu výkonu. Až začneš psát a počítat, obava z Tebe určitě okamžitě spadne. Trému a strach mají i ti nejlepší herci před každým představením.
 2. V přípravě jsi udělal(a) hodně práce.
  Proti tomu, co jsi uměl(a) v září nebo v říjnu, jsi dnes génius. Touto myšlenkou se uklidňuj vždy, když přijdou chvilky obav.
 3. Nestraš se tím, co neumíš.
  Uvědom si, co všechno ses naučil(a). Je toho hodně a u zkoušek to prodáš.
 4. Není zas tak čeho se bát. Nikdo Tě nekousne a nebude to bolet.
  Jsou to jen obyčejné testy. Takových jsi už napsal(a)!
 5. Připrav si pečlivě všechny věci:
  svačinu, pravítka, kružítka, propisky, tužky, talismany, naše desatero ke zkouškám, dobrou náladu, klidnou mysl, víru ve vlastní schopnosti a úsměv na tvář.
 6. Pamatuj na pravidlo „PĚTI PÉ“: pracuj pozorně, přesně, pečlivě, přehledně a pilně.
  Nakonec se u ostrých zkoušek budeš cítit stejně příjemně jako u nás při ZKOUŠKÁCH NANEČISTO.
 7. Dávej si pozor na zbytečné chyby z nepozornosti, z přehlédnutí, či z příliš rychlého tempa.
  Každý úkol si pořádně přečti a rozmysli. Nejvíce bývá nevynucených chyb a ty také nejvíce mrzí.
 8. Práci si rozvrhni a pracuj se zvolenou strategií a taktikou.
  Urči si své pořadí úkolů, postupuj od lehkého k těžšímu.
  Hlídej si čas, na nic nezapomínej.
  Maluj si obrázky, dělej zkoušky, piš odpovědi.
  U úkolů, kde si nevíš vůbec rady, aspoň něco zkus. Zkus třeba výsledek jen odhadnout a pak ověřit.
 9. Vše si po sobě přečti a překontroluj.
  Skončíš-li dříve, věnuj zbývající čas na zdokonalení a pečlivé překontrolování své práce. Vždycky je co zlepšovat. Každý bod, který by Ti uniknul, je naprosto zbytečná ztráta.
 10. Věř maximálně ve své síly a ve své schopnosti.
  Palce Ti drží rodiče, sourozenci, babičky a dědečkové, kamarádi a také my, učitelé z www.zkousky-nanecisto.cz. JSME S TEBOU.
Mohlo by Vás zajímat z naší nabídky:

Intenzivní předpřípravné kempy

Letní příměstské tábory zaměřené na matematiku a český jazyk. Doženeme spolu látku zameškanou během koronakrize. Lépe se připravíme na nový školní rok a přijímací zkoušky.

Letní olympiáda matematiky

Letní hravý odpočinek od klasické výuky. Soutěž je určena všem žákům 3. až 9. tříd, kteří si rádi započítají a mají v oblibě logické úlohy. Pro děti ve věku 10 - 15 let.


Příměstský tábor s výukou angličtiny

Příměstský tábor s výukou angličtiny rodilým mluvčím a českou lektorkou pro starší žáky ve věku 10-12 let a pro mladé studenty ve věku 12-15 let.

Pondělí až pátek, od 9:30 do 15:30.

Příměstský tábor s výukou němčiny

Příměstský tábor s výukou němčiny pro žáky ve věku 10-15 let.

Týden zážitkové němčiny, kde se děti pomocí her a různých projektů ponoří do cizího světa, kde se nemluví česky.

Termíny konání jednotných přijímacích zkoušek 2021

Řádné termíny jednotných přijímacích zkoušek na čtyřletá gymnázia a obory SŠ proběhnou 3. a 4. května 2021. Na víceletá gymnázia pak 5. a 6. května 2021.

Náhradní termíny se konají 2. a 3. června 2021.

Po zkouškách

Hned jak se k nám dostanou ostrá zadání testů, tak se pustíme do ukázkových řešení. Zpřístupníme je ve Vašich zákaznických účtech. Budeme Vás informovat e-mailem.

Budeme rádi, když nám po zkouškách napíšete, jak jste dopadli a jak se Vám naše příprava líbila. Pište na email [email protected], nebo Facebook Zkoušek nanečisto, nebo do diskuzí u jednotlivých produktů.

Odvolání

Nepřijali Vás na vytouženou školu? Nezoufejte! Uchazeč může podat odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení.

Pozor, odvolání uchazeče lze podat pouze ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí!

Připravili jsme pro Vás vzorové odvolání proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení ke stažení ve formátu DOCX.