ilustrační obrázek k časti webu

MMS - Májová matematická soutěž pro žáky 3. třídy

Na stránce Jízdní řád a případná omezení Zkoušek nanečisto se dozvíte jak naše výuky aktuálně probíhají.

Spustili jsme přihlašování na školní rok 2021/2022!

Soutěž má 5 kol. V každém kole Vás čeká jeden matematický test. Po přihlášení dostanete vlastní přístupové údaje. Vždy v neděli v 17:00 se soutěžícím zpřístupní nový test. Ve chvíli, kdy si otevřete zadání, začíná Vám běžet čas. Důležité je vyřešit vše co nejpřesněji, nejlépe a také nejrychleji. Soutěžit můžete v neděli od 17:00, celé pondělí, celé úterý a celou středu. Pak se přístup uzavře.

Náročnost:

Soutěž není složena ze samých těžkých úloh. Do každého testu přichystáme několik úloh snadných, několik středních, jednu nezvyklou a jednu těžší.

Čas:

Testy jsou připraveny tak, aby se daly stihnout průměrně mezi 20 a 30 minutami.

Jak vše probíhá:

Po objednání najdete přístup k soutěži ve svém účtu. 1. kolo soutěže je zkušební, plaťte, až si budete jisti, že chcete v soutěži pokračovat.

Zahájení každého kola je vždy v neděli v 17:00 – soutěžit (vyřešit a odevzdat test) můžete kdykoli do středy 15. června.

Cena:

Soutěž je zdarma.

Zahájení:

V neděli 1. května 2022 v 17:00 (ukončení ve středu 15. června 2022 ve 23:59)

Přihlášení:

přihlášení zde

Vyhodnocení:

Každý čtvrtek bude sestavena tabulka aktuálního kola a tabulka celé soutěže.

Bodování:

Testy budou vždy na 30 bodů. K obodované správnosti připočteme body za čas. V případě dokonale bezchybné práce přibude bonus 10 bodů, v případě jedné chyby přibude bonus 4 body.

Vypracování:

Počítat si můžete k sobě na papír. Nám pošlete jen výsledky, které vypíšete do připraveného webového rozhraní.

Příklady hodnocení:

Soutěžící Pepa získal za řešení úloh 20 bodů. Své výsledky odeslal za 25 minut. Bonus za čas je 20 bodů děleno koeficientem času 2,5, to je 8 bodů, celkový bodový zisk je 28 bodů.

Soutěžící Vlaďka získala za řešení úloh 30 bodů. Své výsledky odeslal za 50 minut. Bonus za čas je 30 bodů děleno koeficientem času 5,0, to je 6 bodů, bonus za bezchybnost je 10 bodů, celkový bodový zisk je 46 bodů.

Soutěžící Miloš získal za řešení úloh 10 bodů. Své výsledky odeslal za 12 minut. Bonus za čas je 15 bodů děleno koeficientem času 1,2, to je 13 bodů, celkový bodový zisk je 23 bodů.